اکنون دانش آموزان کانادایی می توانند درخواست خود را برای دریافت بسته حمایتی دولت ارائه دهند

0
110

اکنون دانش آموزان کانادایی می توانند درخواست خود را برای دریافت بسته حمایتی دولت ارائه دهند

 16May2020

CESB) Canada Emergency Student Benefit)

بخشی از بسته حمایتی 9 میلیارد دلاری دولت جهت کمک به دانش آموزان آسیب دیده تحت تاثیر اپیدمی کووید-19 به شمار رفته و به منظور کمک به آنان در ادامه تحصیل، ایمنی، اشتغال تابستانه، پرداخت قبوض و پس انداز شهریه ترم پاییز خود، در نظر گرفته شده است.

این یارانه از ماه مه تا ماه آگوست، ماهانه 1,250 دلار به ازای هر دانش آموز و 2,000 دلار نیز برای دانش آموزان دارای وابسته (همسر یا فرزند) یا معلولیت جسمی واریز گشته و حدود 1 میلیون دانش آموز را در بر می گیرد.

جهت ارائه درخواست به صورت آنلاین بایستی با حساب (CRA) خود متعلق به سازمان درآمد کانادا، ثبت نام نموده یا با یکی از شماره های آزاد 2041-959-800-1 یا 2019-959-800-1 تماس گرفته و شماره بیمه اجتماعی و کد پستی خود را ارائه و یکی از روش های مستقیم یا چک را جهت دریافت یارانه انتخاب نمایید.

 شایان ذکر است که تمامی درخواست ها بایستی پیش از تاریخ 30 سپتامبر 2020، ارائه گردند.

این یارانه نخستین بار در ماه آوریل توسط دولت معرفی و اعلام گشت، اما نخست وزیر ترودو در آن زمان اظهار داشت که بسیاری از دانش آموزان از شرایط مالی خود در ماه های آتی اطلاعی نداشته، اما دولت اطمینان حاصل خواهد کرد که تمامی آنان حمایت لازمه را دریافت نمایند.

هر دوره شامل چهار هفته بوده که تاریخ دقیق شروع و پایان آن مشخص می باشد، در نتیجه پس از ثبت درخواست، یارانه در نظر گرفته شده برای دوره درخواستی به حساب دانش آموز واریز خواهد شد. که البته هر دانش آموز می تواند تنها برای یک دوره درخواست دهد، و اگر این شرایط مالی همچنان ادامه یابد، فرد بایستی برای دوره بعدی مجددا درخواست نماید.

این برنامه برای دانش آموزانی که در حال تحصیل در دوره های منتهی به دریافت مدرک دانشگاهی، دیپلم، گواهینامه تحصیلی و دانش آموزانی که پس از دسامبر 2019 فارغ التحصیل گشته اند، و همچنین فارغ التحصیلان دبیرستانی که برای ورود به دانشگاه در ماه های آتی ثبت نام نموده اند، و دانش آموزان کانادایی محصل در خارج از کشور در دسترس خواهد بود، البته این دانش آموزان بایستی برای دریافت یارانه مالی، ثابت نمایند که در حال حاضر در جستجوی کار می باشند.

دوره های واجد شرایطی برای دانشجویان به شرح ذیل می باشد:

10 مه تا 6 ژوئن 2020

7 ژوئن تا 4 جولای 2020

5 جولای تا 1 آگوست 2020

2 آگوست تا 29 آگوست 2020

و برای فارغ التحصیلان دبیرستانی نیز:

پیش از 7 ژوئن 2020: تاریخ اتمام دبیرستان بایستی پیش از شروع دوره واجد شرایطی باشد.

پس از 7 ژوئن 2020: درخواست تنها برای دو دوره امکان پذیر خواهد بود. تاریخ شروع از 5 جولای تا یک آگوست.

ترجمه نفیسه حسینی