پرداخت های یارانه های اضطراری تا پایان ماه اگوست تمدید شد

0
89

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا روز جمعه 15می در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد برنامه یارانه اضطراری دستمزد سه ماه و مشخصا تا پایان ماه آگوست تمدید می‌شود.

به نقل از رادیو کانادا، جاستین ترودو همچنین اعلام کرد دولت فدرال امکان ایجاد تغییراتی را در این برنامه بررسی می‌کند که بتواند به حفظ ارتباط میان کارفرمایان و کارگران کمک کند.

ترودو تصریح کرد: «درباره آستانه پذیرش خسارت 30درصدی شرکت‌ها گفت‌وگو خواهیم کرد زیرا معتقدیم وقتی شرکت‌ها آماده از سرگیری و حتی گسترش فعالیت‌هایشان باشند، این آستانه نباید مانعی در مسیر رشد و توسعه باشد.»

هفته را دنبال کنید در:  اینستاگرام –  تلگرام

ترودو افزود: «ما مایل نیستیم افرادی که کسب‌وکار خود را ازسر می‌گیرند، صرفا به خاطر این که بتوانند از یارانه‌های دستمزد دولت فدرال بهره‌مند شوند، رغبتی به رشد و توسعه کسب‌وکار خود و استخدام نیروهای جدید نداشته باشند.»

بنابراین تا اطلاع ثانوی هر کسب‌وکار، شرکت یا سازمانی که مایل است از برنامه یارانه اضطراری دستمزد دولت فدرال بهره‌مند شود باید بر اساس یکی از دو روش محاسباتی که دولت تعیین کرده است، ثابت کند که 30درصد درآمدهای خود را تحت تاثیر بحران کرونا از دست داده است.

نخست‌وزیر کانادا به صراحت تاکید کرد که از نظر وی برنامه یارانه اضطراری دستمزد کلید ازسرگیری رشد اقتصادی است که به آرامی در حال تحقق است.

طبق اعلام دولت فدرال، در حال حاضر دو میلیون کانادایی از برنامه یارانه اضطراری دستمزد استفاده می‌کنند.

منبع خبر

https://ici.radio-canada.ca/nouvelle/1703301/ottawa-trudeau-coronavirus-point-presse-15-

mai