سفر با کوله پشتی به کانادا | راهنمای کامل سفر ارزان به کانادا

0
2320

سفر با کوله پشتی به کانادا | راهنمای کامل سفر ارزان به کانادا

ن. چرمچی

کشور کانادا ویژگی های منحصر به فردی دارد. از نظر بین المللی، این کشور از بسیاری جهات از سایر کشورها مجزا و با آنها متفاوت است. اقتصاد این کشور یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است؛ شهر های آن جزو قابل زندگی ترین شهر های جهان هستند؛ و مردم آن از خوش حال ترین و خوشبخت ترین مردم جهان به شمار می روند. ایده سفر با کوله پشتی در کشور کانادا، ایده فوق العاده ای است. کارهای زیادی برای انجام دادن و چیز های زیادی برای دیدن وجود دارند؛ می توانید در کوه های مشهور راکی به کوه نوردی بپردازید؛ در کافه های مونترال وقت بگذرانید؛ در شهر های کوهستانی زیبا اسکی کنید؛ تمامی اینها و موارد دیگری که در سفر به کانادا امکان پذیر هستند. در این مطلب همگردی، که راهنمای کامل سفر با کوله پشتی به کاناداست، تمام چیز هایی که برای شروع یک ماجراجویی در کانادا نیاز دارید به شما ارائه می شود. با همگردی همراه باشید تا در مورد محل های اقامت مخصوص مسافران با کوله پشتی، برنامه های سفر پیشنهادی، بودجه روزانه سفر ارزان به کانادا، فعالیت های فوق العاده ای که می توانید در این کشور انجام دهید و خیلی چیز های مهم دیگر آگاهی کسب کنید. خواندن این مطلب که راهنمای کامل سفر به این کشور باستانی است، برای شما نیز الهام بخش خواهد بود تا با یک سفر ارزان به این کشور با کوله پشتی، تجربیات و خاطرات به یادماندنی برای خود رقم بزنید. بنابراین اگر به سفر با کوله پشتی، چه تکنفره و چه گروهی، علاقمند هستید و در عین حال، به کشور شگفت انگیز کانادا علاقه دارید، بهتر است این مطلب همگردی را که راهنمای سفر با کوله پشتی به کانادا و تجربه ی سفر و کوله گردی به کانادا را در این سرزمین زیباست از دست ندهید. با ما همراه باشید

سفر با کوله پشتی به کانادا / راهنمای کامل یک سفر ارزان

کوله گردی به کانادا : در سفر با کوله پشتی به کانادا، کجا برویم

کانادا یک کشور وسیع است که کارهای زیادی می توانید در آن انجام دهید و چیز های زیادی می توانید ببینید. از کایاک سواری در اطراف جزیره ونکوور Vancouver Island تا جشن و پایکوبی در مونترال Montreal تا شرکت کردن در یک مسابقه گاوبازی رودیو در کلگری Calgary، کانادا سرزمینی است که همه اینها را در بر دارد. در بخش بعدی، بهترین برنامه ریزی ها برای سفر به کشور کانادا را برای شما توصیف می کنیم؛ می توانید با انتخاب یکی از این برنامه ریزی ها، یک سفر خاطره انگیز و ایده آل برای خود رقم بزنید.در سفر با کوله پشتی به کانادا، کجا برویم

برنامه ریزی اول کوله گردی به کانادا : سفر هفت روزه به کانادا : شهر های بزرگ

به بزرگ ترین و شلوغ ترین شهر های کانادا در طول یک هفته سفر کنید. در این برنامه ریزی هفت روزه، از شهر های تورنتو Toronto، اوتاوا Ottawa و مونترال Montreal بازدید خواهید کرد. تمامی این شهر ها نمونه های عالی از چند فرهنگی بودن هستند و مملو از جاذبه های گردشگری دیدنی و تجربیات فوق العاده می باشند. در سفر به تورنتو Toronto، می توانید از یکی از محله های قوم های متعدد این شهر بازدید کنید تا در مورد فرهنگ و غذای آنها بدانید یا از برج سی ان CN Tower بالا بروید تا چشم انداز های زیبای این شهر را تماشا کنید. سفر یک روزه به آبشار های نیاگارا Niagara Falls را نیز فراموش نکنید. بعد از آن، برای تجربه تاریخ و سیاست، سری به شهر اوتاوا Ottawa بزنید. این شهر یکی از خوشایند ترین و ایده آل ترین شهر های جهان است و می تواند یک گریزگاه عالی از کلان شهر های پر سر و صدا و شلوغ باشد. و در نهایت، برای تجربه تکه ای از فرهنگ فرانسوی و زندگی شبانه عالی، به مونترال Montreal بروید؛ جشن و پایکوبی و خوش گذرانی در این شهر شبه اروپایی، در دنیا نظیر ندارد.

برنامه ریزی اول: سفر هفت روزه به کانادا : شهر های بزرگ

برنامه ریزی دوم کوله گردی به کانادا: سفر ارزان به کانادا : سواحل غربی

سفر به ونکوور Vancouver و استان بریتیش کلمبیا British Columbia که از بهترین نقاط کشور کانادا هستند در برنامه ریزی دوم که ده روز به طول می انجامد جای داده شده است؛ در این برنامه ریزی ده روزه، شما از اتوبان دریا به آسمان Sea to Sky Highway عبور و از سواحل جزیره ونکوور Vancouver Island و کوه های پوشیده از برف ویسلر بلکام Whistler-Blackcomb بازدید خواهید کرد. سفر خود را با پرواز به سوی شهر درخشنده ونکوور Vancouver شروع کنید. در این شهر بهتر است در خیابان ها و آبراه های آن قدم بزنید، دوچرخه سواری و کایاک سواری کنید و مناظر زیبا و شگفت انگیز شهری را تماشا کنید. سوار یک قایق مسافربر شوید تا شما را به جزیره ونکوور Vancouver Island و شهر ویکتوریا Victoria ببرد. سواحل این منطقه از زیبا ترین و وحشی ترین سواحل کانادا هستند و برخی از خیره کننده ترین کوه ها و جنگل ها در این ناحیه واقع شده اند. سپس به ونکوور Vancouver باز گردید و در اتوبان دریا به آسمان Sea to Sky Highway رانندگی کنید تا به شهر ویسلر Whistler برسید. این اتوبان که از کنار و از درون نقاطی مانند آب دره های هو ساوند Howe Sound، کوه استاواموس چیف Stawamus Chief و پارک استانی گاریبالدی Garibaldi می گذرد، یکی از بهترین جاده های کانادا به شمار می رود. وقتی به ویسلر Whistler رسیدید، به پیست های مخصوص اسکی بروید و حسابی خوش گذرانی کنید.

برنامه ریزی دوم : سفر ده روزه به کانادا : سواحل غربی

سفر با کوله پشتی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : کوه های راکی Rockies در کانادا

کوه های راکی Rockies در کانادا فوق العاده زیبا و خیره کننده هستند و کوه نوردی در این نطقه از کانادا در سفر به این کشور جزو باید ها محسوب می شود. سفر خود را از یکی از دو شهر کلگری Calgary یا ادمونتن Edmonton شروع کنید و به سمت کوه ها بروید؛ در حین این که این کار را انجام می دهید، از دو پارک ملی بنف Banff و جاسپر Jasper نیز بازدید خواهید کرد. پارک ملی Banff اصلی ترین منطقه فضای باز این کشور است. بعضی از بهترین نقاط کشور کانادا از جمله دریاچه اوهارا Lake O’Hara، مسیر دوچرخه سواری آفرود Great Divide و کوه آسینی بوآن Mount Assiniboine در این پارک قرار دارند. اگر به نزدیکی بیشتر با کوه ها علاقمندید، به پارک ملی جاسپر Jasper بروید که از پارک قبلی، گردشگران کمتری دارد. در این پارک نیز، برخی نقاط فوق العاده مانند کوه رابسون Mt Robson، دریاچه ملین Maligne Lake و زمین های یخی کلمبیا Columbia Icefields قرار دارند. حتما در هر دو شهر کلگری Calgary و ادمونتن Edmonton وقت بگذرانید؛ هر دو این ها، شهرهایی پر رونق با انبوه فعالیت های قابل انجام هستند.

برنامه ریزی سوم : سفر دو هفته ای به کانادا : کوه های راکی Rockies در کانادا

سفر با کوله پشتی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر جاده ای شکوهمند

این بهترین برنامه ریزی برای سفر با کوله پشتی در کشور کاناداست؛ در طول یک ماه سفر، شما به بهترین مقاصد گردشگری کانادا از جمله نوا اسکوشیا Nova Scotia و دشت های وسیع کانادا و همچنین تمامی نقاطی که در برنامه ریزی های قبلی ذکر شد، شهر های بزرگ، سواحل غربی و کوه های راکی Rockies سفر خواهید کرد؛ بهترین مدل انجام این برنامه سفر به صورت سفر جاده ای است؛ با اتومبیل خودتان، شما بیشترین آزادی در بازدید از هر جاذبه گردشگری را خواهید داشت. سفر از جنگل های بارانی انبوه در بریتیش کلمبیا British Columbia و در امتداد کوه های باشکوه راکی Rocky Mountains. پناه بردن به زمین های بسیار وسیع و بی انتهای گندم در ساسکاچوان Saskatchewan و منیتوبا Manitoba قبل از رسیدن به کلان شهر های بزرگ مانند تورنتو Toronto و مونترال Montreal؛ و سپس به پایان رساندن سفر در سواحل خشن و وحشی نوا اسکوشیا Nova Scotia و پایتخت آن هلیفکس Halifax. این منطقه مملو از سنت های انگلیسی است؛ رسم و رسوم آن منحصر به فرد هستند و آشنایی با آنها بسیار ارزشمند است. در این منطقه کمی غذای دریایی بخورید و در مورد اصلیت کشور کانادا بیشتر یاد بگیرید.

برنامه ریزی چهارم : سفر چهار هفته ای به کانادا : سفر جاده ای شکوهمند

سفر با کوله پشتی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به ونکوور Vancouver

شهر ونکوور Vancouver که در پایه های رشته کوه های ساحلی بریتیش کلمبیا British Columbia واقع شده است، یک جواهر به تمام معناست. هر سال که می گذرد، این کلان شهر درخشنده فوق مدرن در میان بهترین و ایده آل ترین شهر ها برای زندگی، چه در کانادا و چه در کل جهان طبقه بندی می شود. این شهر فوق العاده زیباست، بسیار عالی طراحی شده و دارای رستوران ها و بارهای فوق العاده است؛ همچنین گستره فعالیت های جالبی که می توان در این شهر انجام داد بسیار بزرگ است. بازدید کنندگان از ونکوور Vancouver، در ابتدای دیدار خود از این شهر، به احتمال زیاد متوجه مرکز شهر عمیقا و به شدت توسعه یافته آن می شوند؛ مرکز این شهر در عین حال که بسیار هماهنگ است، خفقان آور هم هست. این شهر سعی دارد تا جایی که ممکن است ساکنان زیادی در مرکز خود داشته باشد.اولین کارهایی که می بایست در ونکوور Vancouver انجام دهید بازدید از پارک بسیار زیبای استنلی Stanley و بندر کول Coal Harbor است. بعد از آن، از یکی از موزه های مهم یا گالری های هنری تاثیر گذار این شهر مانند دنیای علم Science World یا گالری هنری ونکوور Vancouver Art Gallery دیدن کنید. اما بهترین راه آشنایی با ونکوور Vancouver، بازدید از نقاط گردشگری مختلف آن نیست؛ بلکه پیاده روی کردن در این شهر و به بخشی از آن تبدیل شدن است. مسیر های متعددی در سرتاسر این شهر پخش شده اند که چشم انداز های فوق العاده ای به بازدید کنندگان ارائه می کنند. بازدید از یکی از پارک های متعدد این شهر مانند پارک ملکه الیزابت Queen Elizabeth، پارک چارلسون Charleson و پارک خلیج انگلیسی English Bay، راهی عالی برای لذت بردن از این مناظر زیباست. عالی ترین و بهترین ویژگی این شهر، نزدیک بودن آن به طبیعت خارق العاده اطراف است. نزدیکی بسیار به کوه ها به این معنی است که می توان در مسیر های متنوعی کوه نوردی کرد. پل معلق کاپیلانو Capilano Suspension Bridge در حاشیه شهر، یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری این شهر است. در زمستان، اسکی بازان و اسنوبورد بازان از وقت گذرانی در شیب های پر برفی که در فاصله 45 دقیقه ای از شهر قرار دارند لذت می برند.

سفر با کوله پشتی به ونکوور Vancouver

سفر با کوله پشتی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به ویسلر Whistler

شهر ویسلر Whistler مهم ترین مرکز تفریحی اسکی در سواحل غربی کانادا به شمار می رود و رسیدن به این شهر، به اندازه وقت گذرانی در آن لذت بخش است. گردشگران که معمولا از ونکوور Vancouver به سمت این شهر می روند، قطعا در مسیر اتوبان دریا به آسمان Sea to Sky Highway یا HW 99 که یکی از عالی ترین جاده ها در آمریکای شمالی است حرکت خواهند کرد. رد شدن از کنار آب دره های هو ساوند Howe Sound باعث می شود برخی از بهترین مناظر کشور کانادا را ببینید. در امتداد مسیر بین ونکوور Vancouver تا ویسلر Whistler، از کنار جاذبه های گردشگری جالب توجهی عبور خواهید کرد. در میانه راه، شهر اسکوامیش Squamish قرار دارد که از نظر خیلی ها، پایتخت صخره نوردی کشور کانادا محسوب می شود. در این نقطه، می توانید کوه استاواموس چیف Stawamus Chief را ببینید. سایر نقاطی که در مسیر اتوبان دریا به آسمان Sea to Sky Highway، از کنارشان می گذرید، پارک استانی گاریبالدی Garibaldi با مسیر های کوهنوردی عالی و آبشار های برندی واین Brandywine Falls هستند. شهر ویسلر Whistler آخرین ایستگاه این سفر است و فضای آن به فصل های مختلف بستگی دارد. این شهر در طول تابستان، انگار خواب آلود است؛ اما در طول زمستان، به شهری دیوانه وار تبدیل می شود. این شهر یکی از بهترین نقاط کانادا برای بازدید در زمستان است و گاهی بودن در این شهر، به شما حس بودن در یک میهمانی بزرگ را می دهد. اسکی بازان و اسنوبورد بازان از سرتاسر جهان به این شهر تفریحی می آیند تا در عالی ترین مسیر های برفی آمریکای شمالی دست به تجربه اسکی و اسنوبورد بزنند. زمانی که این ورزشکاران علاقمند روی شیب های پربرف نیستند، معمولا در رستوران ها و کافه های شهر به خوردن، نوشیدن و خوش گذرانی مشغول می شوند. از آنجایی که پیست های اسکی شهر ویسلر Whistler در فصل تابستان خشک هستند، این شهر بسیار آرام تر است. بیشتر مردم و گردشگران سعی می کنند به جای ماندن در شهر، به میان طبیعت بروند یا به دوچرخه سواری کوهستان بپردازند.

سفر با کوله پشتی به ویسلر Whistler

سفر با کوله پشتی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به ویکتوریا Victoria

در نزدیکی شهر ونکوور Vancouver و در دریای سالیش ، جزیره بزرگی به همین نام وجود دارد؛ جزیره ونکوور Vancouver Island؛ و شهر پر از باغ ویکتوریا Victoria. این شهر متوسط با 80 هزار سکنه از شهر شلوغ ونکوور Vancouver بسیار آرام تر است؛ اما بسیاری از جاذبه های ونکوور Vancouver را در بر دارد. در این شهر، پارک های متعدد، یک بندر دوست داشتنی و شرایط ماجراجویی در طبیعت وجود دارد. اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر ویکتوریا Victoria ساختمان مجلس بریتیش کلمبیا British Columbia Parliament Building و قلعه کرگ داروچ Craigdarroch Castle هستند. این شهر همچنین دارای باغ های سرسبزی می باشد که بازدید از آنها بسیار لذت بخش است. فضای سبز قابل توجه این شهر شامل باغ های بوچارت Butchart Gardens نیز می شود؛ باغ هایی که شهر به آنها افتخار می کند؛ و باغ های آبکازی Abkhazi Gardens. از آنجایی که این شهر خیلی بزرگ نیست، پیاده روی بین نقاط مهم این شهر کاملا ممکن است. اما اجاره کردن یک دوچرخه راحت تر و منطقی تر است. مناظر جزیره ونکوور Vancouver Island فوق العاده جادویی هستند؛ ترکیبی از کوه های خشن، سواحل مخفی و جنگل های بارانی انبوه. اگر با اتومبیل به خارج از شهر ویکتوریا Victoria بروید و به مدت 5 ساعت رانندگی کنید، به توفینو Tofino می رسید که بخاطر موقعیت عالی آن برای موج سواری مشهور است. در نزدیکی این شهر، پارک ملی پاسیفیک ریم Pacific Rim National Park قرار دارد که یک پارک ساحلی سرسبز با برخی از زیبا ترین سواحل کشور کاناداست. در این پارک، می توانید در مسیر سواحل غربی وقت بگذرانید؛ اما اگر آماده هوای سرد و بارانی هستید. درون جزیره ونکوور Vancouver Island، پر از مسیر های کوهستانی است که برای کوه نوردی عالی هستند. مسیر های محبوب در این کوه ها شامل مسیر رو به بالا به سمت دریاچه لند اسلاید Landslide Lake، مسیر به سمت قله کوه ارو اسمیت Mt Arrowsmith و مسیر های متعدد دیگری در اطراف پارک استانی استراتکونا Strathcona Provincial Park هستند.

سفر با کوله پشتی به ویکتوریا Victoria

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به بنف Banff

بنف Banff موقعیتی کاملا افسانه ای دارد. این بخش از کوه های راکی کانادا Canadian Rockies، برای علاقمندان به کوه نوردی یک بهشت است و یکی از زیباترین نقاط کانادا نیز به شمار می رود. بازدید از بنف Banff برای کسانی که در سرتاسر کانادا با کوله پشتی سفر می کنند یک “باید” است. وقتی از بنف Banff نام می بریم، در واقع از دو مکان مجزا صحبت می کنیم : یکی پارک ملی بنف Banff National Park است که کوه ها در آن قرار دارند و دیگری شهر بنف Banff می باشد. این شهر یک محل اقامت مناسب برای رفتن به پارک و گشت و گذار در آن به شمار می رود. تنها شهر مهم دیگر این منطقه، شهر لیک لوییس Lake Louise است که بخاطر هتل شیک و مشهورش شناخته می شود. شهر بنف Banff که بیشتر حالت روستایی کوهستانی را دارد، آرام و دنج است و در فصل های پر گردشگر بسیار شلوغ می شود. این شهر مانند شهر ویسلر Whistler دارای گردشگران خارجی بسیاری است که برای اسکی کردن در زمستان به این منطقه می آیند. اما برخلاف آن شهر، شهر بنف Banff در فصل تابستان هم شلوغ است؛ زیرا کوه نوردان برای طی کردن مسیر های کوه نوردی در کوه های راکی کانادا Canadian Rockies به این منطقه سرازیر می شوند. حقیقت را بخواهید، مناطق طبیعی معدودی وجود دارند که می توانند با کوه های راکی Rockies مقایسه شوند. این کوه ها فوق العاده باشکوه هستند و دیدن آنها بسیار لذت بخش است. پارک ملی بنف Banff National Park مهم ترین نقطه برای دیدن این کوه هاست و بیشترین گردشگر را به خود جذب می کند. به وسیله یک اتومبیل می توان به بسیاری از نقاط خوش منظره این پارک مانند دریاچه مورین Moraine Lake و دریاچه پیتو Peyto Lake که به پارک ملی جاسپر Jasper National Park هم راه دارد، دسترسی پیدا کرد.

سفر با کوله پشتی به بنف Banff

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به جاسپر Jasper

در فاصله چند ساعته از شمال بنف Banff، پارک ملی دور افتاده جاسپر Jasper National Park قرار گرفته است. این پارک نسبت به خواهر جنوبی خود کمتر پیشرفت کرده است. در این پارک، شهر کوهستانی، رستوران شیک و مرکز تفریحی ویژه اسکی وجود ندارد. شاید به همین علت ها باشد که این پارک، نسبت به خواهرش برتری قابل توجهی دارد. مناظر این پارک، مناظر کوه های راکی کانادا Canadian Rockies هستند و هیچ چیز از بنف Banff یا هر پارک ملی دیگری کم ندارند. در این مکان می توانید نقاط فوق العاده ای مانند دریاچه ملین Maligne Lake، آبشار های آتاباسکا Athabasca Falls، چشمه های آب گرم مییت Miette Hot Springs و زمین های یخی کلمبیا Columbia Icefields را مشاهده کنید که بازدید از تمامی اینها به وسیله یک اتومبیل امکان پذیر است. در لبه شمالی این پارک، کوه رابسون Mount Robson قرار دارد که مرتفع ترین قله در کوه های راکی کانادا Canadian Rockies به شمار می رود و منظره آن تماشایی است. این پارک نسبت به پارک بنف Banff آرام تر و ساکت تر است. البته تعدادی از انواع اقامت گاه ها، مانند مسافرخانه ، کلبه و یا حتی هتل در سرتاسر این پارک پراکنده شده اند؛ اما بین آنها فاصله زیادی ممکن است باشد. اگر کسی به دنبال یک نوشیدنی خنک، یک رستوران خوب و یا دوری از خوابیدن در کیسه خواب باشد، می تواند به یکی از این اقامت گاه ها مراجعه نماید. در جاسپر Jasper هیچ گونه اتوبوس یا انواع حمل و نقل عمومی وجود ندارد. بنابراین شما یا می بایست با خودرو خودتان به این پارک بیایید یا از دیگران سواری رایگان بگیرید.

سفر با کوله پشتی به جاسپر Jasper

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به کلگری Calgary

شهر کلگری Calgary، بزرگ ترین و ثروتمند ترین شهر در آلبرتا Alberta به شمار می رود. این شهر یک کلان شهر با حدود یک و نیم میلیون سکنه است که استاندارد زندگی در آن بالاست و یک شهر قابل زندگی و لذت بخش می باشد. برخلاف ونکوور Vancouver، این شهر در یک نقطه تمرکز ندارد و بسیار پراکنده است. در ناحیه مرکزی این شهر می توانید بیشتر دفتر های اداری و آسمان خراش ها را پیدا کنید. برج های شهر کلگری Calgary بسیار جالب توجه هستند و مردم شهر به وجود آنها افتخار می کنند. محله شیک بلت لاین Beltline جایی است که می توانید تعداد زیادی رستوران و فروشگاه شیک پیدا کنید. بعد از آن، منطقه سرگرمی Entertainment District قرار دارد که زندگی شبانه شهر در آن جریان دارد. محله اینگل وود Inglewood بخش تاریخی شهر است و قدیمی ترین ساختمان های شهر کلگری Calgary در آن واقع شده اند. و در نهایت، خیابان اینترنشنال International Avenue که بیشتر جمعیت مهاجر در آن ساکن هستند و غذایی که در این محله ارائه می شود بی نظیر است. در حاشیه شهر نیز نقاطی وجود دارند که از آنها می توان نمای بسیار زیبای شهر را تماشا کرد؛ نقاطی مانند تپه نوز Nose Hill، تپه اسکاتسمن Scotsman Hill و تپه تام کمپبلز Tom Campbell’s Hill. نکته خوب در مورد کلگری Calgary این است که با وجود اندازه بزرگ آن، گشت و گذار در این شهر آسان است. ترافیک خیلی محدود است و حمل و نقل عمومی عالیست.

سفر با کوله پشتی به کلگری Calgary

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به ادمونتن Edmonton

شهر ادمونتن Edmonton که پایتخت آلبرتا Alberta می باشد، با وجود اندازه و اهمیتی که دارد، به طرز غافلگیر کننده ای خالی از گردشگر است. شاید این موضوع بخاطر سرمای فوق العاده زمستان در این شهر باشد یا شاید شهر کلگری Calgary تمامی توجهات را به خود جذب می کند. دلیل آن هر چه که باشد، ادمونتن Edmonton یکی از بهترین شهر های کشور کانادا است و ارزش بازدید کردن دارد. عالی ترین نقطه قوت این شهر، پارک های آن و اجراهای هنری موجود در آنها هستند. پارک North Saskatchewan River Valley یکی از مهم ترین پارک های شهری در جهان به شمار می رود. این پارک آنچنان بزرگ است (22 برابر بزرگ تر از سنترال پارک Central Park در نیویورک) که در بازدید از آن به یک نقشه و قطب نما نیاز خواهید داشت. اگر به فضای باز علاقمند نیستید، بهتر است حتما از یک سالن تئاتر که شهر ادمونتن Edmonton بخاطر آن مشهور است بازدید کنید. این شهر که تقریبا شهری نو و جوان است، تنوع معماری شهر های مونترال Montreal یا تورنتو Toronto را ندارد. تنها چند بنای جالب در این شهر موجود هستند. زندگی شبانه این شهر هم فوق العاده است. دو منطقه اصلی برای خوش گذرانی در این شهر وجود دارند : اولی مرکز شهر و خیابان جاسپر Jasper Avenue است که جمعیت حرفه ای ها و آدم های جدی تر را به خود جذب می کند و دومی خیابان وایت Whyte Avenue در نزدیکی دانشگاه است که مسلما به جذب جوانان شهره است. بیرون شهر، می توانید زیبا ترین پارک های ملی کانادا را پیدا کنید. در جزیره الک Elk Island تنوع حیات وحش موجود است و می توانید به اردو زدن و کوه نوردی مشغول شوید.

سفر با کوله پشتی به ادمونتن Edmonton

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به تورنتو Toronto

شهر شلوغ و پر انرژی تورنتو Toronto بزرگ ترین شهر کشور کاناداست و بودن در آن بسیار مفرح است. این شهر که معمولا آن را با نیویورک مقایسه می کنند، پر از تنوع است و سرعت دارد. کارهای بسیار زیادی می توان در این شهر انجام داد. برای شروع می توانید در تورنتوی قدیم Old Toronto که بیشتر جاذبه های اصلی این شهر در آن قرار دارند پیاده روی کنید. از نقاط با ارزشی مانند گالری هنری تورنتو Art Gallery of Toronto، منطقه دیستیلری Distillery District، بازار سنت لارنس St. Lawrence Market و برج مشهور سی ان CN Tower بازدید نمایید. در این منطقه، نقاط جالب دیگری مانند موزه سلطنتی اونتاریو Royal Ontario Museum و باغ عمارت سبک نئوگوتیک به نام کاسا لوما Casa Loma وجود دارند. شهر تورنتو Toronto یکی از متنوع ترین شهر های جهان از نظر نژادی است. نیمی از جمعیت این شهر زاده کشور های دیگر هستند و بسیاری از آنها در محله های مخصوص به ملیت خود زندگی می کنند. هندوستان کوچک Little India در خیابان جرارد Gerrard Street، ایتالیای کوچک Little Italy و دهکده پرتغالی Portugal Village در College و Grace و شهر چینی Chinatown در اسپادینا Spadina نمونه های فوق العاده این ویژگی تورنتو Toronto هستند. بازدید از این محله های شهر می تواند تجربه ای عالی باشد؛ زیرا در این محله ها می توانید غذای درجه یک محلی نوش جان کنید و با فرهنگ مردم آن آشنا شوید. شهر تورنتو Toronto که در کنار دریاچه اونتاریو Lake Ontario قرار گرفته است، دارای تعدادی ساحل خوب است. بیشتر این سواحل در امتداد رودخانه در جزایر تورنتو Toronto Islands قرار گرفته اند. سواری روی قایق مسافر بری که به این جزایر می رود، تجربه ای فوق العاده است؛ چرا که چشم انداز های شهر از روی قایق خارق العاده هستند. و در نهایت، هیچ سفری به تورنتو Toronto، بدون بازدید از آبشار های نیاگارا Niagara Falls که یکی از سه آبشار بزرگ در جهان است کامل نمی شود. شما می توانید در تورنتو Toronto اقامت کنید و به سفر یک روزه به این آبشارها بروید یا این که شب را در یکی از اقامتگاه های نزدیک این منطقه بگذرانید.

سفر با کوله پشتی به تورنتو Toronto

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به اوتاوا Ottawa

اوتاوا Ottawa پایتخت کانادا و یک شهر فوق العاده در اندازه های خودش است. این شهر با اقتصاد به سرعت در حال پیشرفت خود، فضای سبز وسیع و برخی از مراکز تحقیقاتی برتر کشور، یک شهر جالب توجه و یکی از بهترین مکان ها در کانادا برای زندگی و کوه گردی به کانادا است. برای دیدن این شهر، مانند سایر شهر های دیگری که در این راهنما ذکر شد، بهتر است از پیاده روی یا دوچرخ سواری استفاده کنید. مسیر های فراوانی برای دوچرخه سوار ها و پیاده ها در این شهر تعبیه شده اند؛ بنابراین خودرو ها مزاحم شما نخواهند بود. شرکت های متعددی در زمینه اجاره دوچرخه فعالیت می کنند و آنها را می توانید در نقشه های رسمی شهر برای کوله گردی به کانادا پیدا کنید. تپه پارلمان Parliament Hill محبوب ترین جاذبه گردشگری شهر اوتاوا Ottawa به شمار می رود و اولین نقطه ای است که بیشتر گردشگران از آن بازدید می کنند. تپه پارلمان Parliament Hill که در کناره رودخانه اوتاوا Ottawa River قرار دارد، یک بنای بسیار زیبای نئو باروک است که از سیاستمداران پر حرف و آثار هنری پر شده است. تور های این ساختمان دولتی می بایست از قبل رزرو شوند و بسیار جالب هستند. بعد از دیدن دکور داخلی این بنا، در محوطه چمن خارج از آن بنشینید و یک پیک نیک عالی برگزار کنید. در شمال این مجموعه، محله بیوارد مارکت ByWard Market قرار گرفته است که بخاطر بازار روباز بزرگش با همین نام و کلیسای جامع نوتردام Notre-Dame مشهور است. در کانالی به نام کانال ریدو Rideau که ساختمان پارلمان را از این محله جدا می کند، می توانید به کایاک سواری مشغول شوید. در فصل زمستان، این کانال منجمد می شود و بزرگ ترین پیست اسکیت روی یخ را پدید می آورد. شهر اوتاوا Ottawa دارای موزه ها و گالری های عالی نیز هست. موزه جنگ کانادا، گالری ملی کانادا، موزه تاریخ کانادا و موزه طبیعت کانادا از پر بازدید ترین نقاط فرهنگی کل کانادا به شمار می روند.

سفر با کوله پشتی به اوتاوا Ottawa

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به مونترال Montreal

شهر مونترال Montreal به این دلیل مشهور است که به عنوان یکی از پر انرژی ترین و مفرح ترین شهر های جهان شناخته می شود. این کلان شهر که ریشه های فرانسوی دارد، کعبه آمالی برای هنر، تکنولوژی، غذا، نوشیدنی و خیلی چیز های دیگر به شمار می رود. زندگی شبانه در این شهر هم منحصر به فرد است؛ زیرا جوانان و میانسالان گاهی تا بعد از طلوع آفتاب بیدار می مانند تا با یکدیگر جشن بگیرند و به خوش گذرانی بپردازند. شهر مونترال Montreal بخاطر ریشه های قوی فرانسوی که دارد، شهری اروپایی به نظر می رسد. زبان فرانسوی در این شهر بیشتر از زبان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر جمعیت به این زبان صحبت می کنند. معماری این شهر غنی می باشد و فضای آن بسیار شهریست؛ کافه ها در خیابان ها ردیف شده اند و بوتیک های کوچک زیبا در همه جا به چشم می خورند. شهر قدیم مونترال Old Montreal در امتداد رودخانه، جاییست که بیشتر نقاط تاریخی شهر در آن قرار گرفته اند. جاذبه های قابل توجه در این منطقه شامل کلیسای نوتردام مونترال Montreal’s Basilique Notre-Dame، میدان دارم Place d’Armes، خیابان سنت پل Saint Paul Street و بازار بون سکور Bonsecour Market است. در بخش مرکزی شهر، تعدادی موزه برای بازدید وجود دارند؛ مثلا موزه هنر معاصر و موزه ردپاث Redpath. در نزدیکی مرکز شهر، منطقه مرتفع مونت رویال Mont Royal قرار گرفته است که دارای مسیر های پیاده روی دوست داشتنی و چشم انداز های زیبا از شهر می باشد. بهتر است در سفر به مونترال Montreal، از یکی از محله های جالب آن مانند پلاتو The Plateau، مایل اند Mile End، دهکده لاتین Quartier Latin-Le Village و رزمونت، لا پتیت پاتری Rosemont-La Petite-Patrie دیدن کنید.همانطور که قبلا هم گفته شد، شهر مونترال Montreal یک شهر مفرح و لذت بخش است. فستیوال هایی که در این شهر برگزار می شوند بی شمار هستند و در هر گوشه از هر خیابان این شهر یک بار یا کلوب پیدا می شود. بهترین محله ها برای خوش گذرانی شبانه، محله های قو کرسنت Rue Crescent، بلوار سنت لورن Boulevard Saint-Laurent و قو سنت دنیس Rue Saint-Denis هستند.

سفر با کوله پشتی به مونترئال Montreal

کوله گردی به کانادا : سفر ارزان به کانادا : سفر با کوله پشتی به شهر کبک Quebec City

شهر کبک Quebec City کاملا با مونترال Montreal متفاوت است؛ در حالی که مونترال Montreal بخاطر زندگی پر شور و موفقیت تجاری خود مشهور است، شهر کبک Quebec City بخاطر اهمیت تاریخی و سبک زندگی مفرح خود شهرت دارد. این شهر بر بالای صخره های مشرف به مسیر دریایی سنت لورن واقع شده است و بسیار تماشایی می باشد. دیوار های سنگی اصلی شهر هنوز سالم هستند و شهر پر از نقاط فرهنگی جالب است. منطقه شهر قدیم بیشتر جاذبه های گردشگری شهر کبک Quebec City را در خود جای داده است. مهم ترین این جاذبه ها قلعه فرانتناک Château Frontenac، کلیسای سنت آن دو بوپره Basilica of Sainte-Anne-de-Beaupré، موزه ملی هنر های زیبای کبک Musée national des beaux-arts du Québec و منطقه تاریخی پلینز آو ابراهام Plains of Abraham می باشند. این منطقه تقریبا کوچک و فشرده است و در نتیجه، بیشتر نقاط دیدنی آن در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و می توان فاصله بین آنها را به صورت پیاده طی کرد. البته وسایل نقلیه عمومی و مسیر های ویژه دوچرخه سواری هم می توانند به شما کمک کنند. مناطق محبوب برای خوش گذرانی شبانه، منطقه گراند اله Grande Allee و لاقو سنت جان La Rue St. Jean هستند.مناطق روستایی و محیط طبیعی اطراف شهر کبک Quebec City به اندازه خود شهر جذاب هستند. در نواحی خارج شهر، موارد غافلگیر کننده بسیاری وجود دارند؛ از جمله هتل یخی Ice Hotel، آبشار های مونتمورنسی Montmorency Falls و کلیسای سنت آن دو بوپره Saint-Anne-de-Beaupre. روستای کوهستانی مونت ترمبلان Mont-Tremblant که در نزدیکی این شهر قرار دارد نیز یک مکان عالی برای کوه نوردی و اسکی کردن است.

سفر با کوله پشتی به شهر کبک Quebec City

کوله گردی به کانادا : سفر با کوله پشتی به هلیفکس Halifax

شهر هلیفکس Halifax که در استان شرقی نوا اسکوشیا Nova Scotia قرار دارد، مهم ترین شهر در منطقه آتلانتیک (اطلس) در کشور کانادا به شمار می رود. در این شهر بود که اروپایی ها برای اولین بار، کانادا را به استعمار خود در آوردند. امروزه، این شهر یک شهر بندری پر سر و صداست که بیشتر تجارت آتلانتیک را در بر می گیرد. شهر هلیفکس Halifax طبق استاندارد های آمریکای شمالی، یک شهر کوچک با جمعیت حدود 400 هزار نفر است. فرهنگ و تاریخ منحصر به فرد در این شهر هر گردشگری را مجاب می کند که از این شهر بازدید کند. جاذبه های گردشگری محبوب این شهر اکثرا تاریخی هستند. تپه های سیتادل Citadel Hill، موزه دریانوردی اطلس Maritime Museum of the Atlantic و منطقه پییر بیست و یک Pier 21. بهترین غذا های دریایی در کانادا با قیمت مناسب را می توانید در هلیفکس Halifax پیدا کنید. یکی دیگر از غذا های محلی جالب، غذایی به نام donair است که نوعی کباب دونر ترکیب شده با شیر غلیظ است. خطوط ساحلی این منطقه پر از صخره های بسیار زیبا هستند و سواحل بسیاری در این منطقه وجود دارند که زیبایی آنها شما را غافلگیر خواهد کرد؛ سواحلی مانند کریستال کرسنت Crystal Crescent، کریترز بیچ Carters Beach و لارنس تاون بیچ Lawrencetown Beach.منطقه کیپ برتن Cape Breton نیز نقطه محبوب مردم محلی برای گذراندن تعطیلات است و برخی از بهترین فعالیت های ماجراجویانه در نوا اسکوشیا Nova Scotia را می توان در این منطقه انجام داد. مسیر کابوت Cabot Trail یکی از بهترین مسیر های دوچرخه سواری در آمریکای شمالی است و مسیر اسکای لاین Skyline Trail دارای برخی از عالی ترین مناظر شرق کانادا می باشد. سایر فعالیت هایی که می توان در این منطقه انجام داد، تماشای نهنگ ها و بازدید از نقاط تاریخی آن هستند.

سفر با کوله پشتی به هلیفکس Halifax

سفر با کوله پشتی به کانادا : محل اقامت مناسب در کانادا

کشور کانادا پر از مسافرخانه ها و محل های اقامتی مناسب برای مسافران با کوله پشتی است. بنابراین اگر قرار است به یک سفر با کوله پشتی به کانادا بروید، نگرانی برای پیدا کردن جایی برای خوابیدن نخواهید داشت، حتی در مناطق دور افتاده تر و وحشی تر از کشور. در شهر های بزرگ مثل تورنتو، مونترال و ونکوور، مسافرخانه های زیادی برای انتخاب وجود دارند. کیفیت مسافرخانه ها در این نقاط نیز خوب است، امکانات آنها مدرن هستند و فضای آنها فوق العاده است. کانادا دارای مسافرخانه های ویژه طبیعت نیز هست. این مسافرخانه ها در پارک های ملی مانند بنف Banff و جاسپر Jasper یافت می شوند. کلبه های جنگلی نیز وجود دارند که هم در زمستان و هم در تابستان، محل اقامت فوق العاده ای هستند. آپارتمان های اجاره ای AirBnB نیز موجود هستند و برای کسانی که به صورت گروهی سفر می کنند و می توانند مبلغ اجاره را تقسیم کنند ایده آل می باشند. و البته می توانید از روش یا میهمان شدن در خانه مردم کانادا استفاده کنید. مردم کانادا به مودب و مهربان بودن مشهور هستند و میزبان های فوق العاده خوبی می باشند. همخانه شدن با مردم محلی روش عالی برای تجربه کردن یک کشور فوق العاده است.