استفاده تفریحی از ماریجوانا از این به بعد در کانادا قانونی است

0
1992

استفاده تفریحی از ماریجوانا از این به بعد در کانادا قانونی است

با توجه به قانونی که در ماه ژوئن در سنا به تصویب رسید، از ساعت 12:01 بامداد روز چهارشنبه 17 اکتبر 2018، بزرگسالان در کانادا می توانند در مکانهای عمومی تا 30 گرم ماریجوانا قانونی حمل کنند. آنها همچنین میتوانند تا سقف 4 گیاه در خانه شان برای مصارف شخصی پرورش دهند.

* مصرف کنندگان باید حداقل 18 سال داشته باشند، توزیع و فروش ماریجوانا به افراد کمتر از 18 سال ممنوع است.

* توزیع ماریجوانا قانونی ممکن است در ابتدا در بعضی فروشگاه ها محدود باشد.

مسئولین نوااسکوشیا و مانیتوبا اعلام کرده اند که حداقل در روز اول انتخاب های زیادی وجود نخواهد داشت.

کانادا دومین کشور در جهان – و اولین کشور عضو G7 است که ماریجوانا را در سطح کشور قانونی اعلام میکند. اروگوئه اولین کشور بود که در دسامبر 2013 تولید، فروش و استفاده از ماریجوانا را قانونی اعلام کرد.

قانونی شدن ماریجوانا ی تفریحی از کمپین نخست وزیر جاستین ترودو برای دور نگه داشتن افراد زیر سن قانونی از مصرف ماریجوانا و کاهش جرایم مرتبط با ماریجوانا آغاز شد.

برخی از متخصصان سلامت اعلام کرده اند که نگران عواقب قانونی شدن ماریجوانا هستند. قوانین سفت و سخن همچنان خرید و استفاده از ماریجوانا را کنترل خواهد کرد.

ماریجوانا در مکان هایی که الکل یا تنباکو به فروش میروند فروخته نخواهد شد. از مصرف کنندگان انتظار می رود که ماریجوانا را از خرده فروشان مشخص شده توسط دولت خریداری کنند، در صورت در دسترس نبودن، میتوانند از تولیدکنندگان رسمی دارای مجوز از دولت، محصول مورد نظرشان را تهیه کنند.

دولت کانادا هچنین تغییراتی راجع به قوانین رانندگی در حالت غیرعادی انجام داده است تا شرایط رانندگی تحت تاثیر ماریجوانا را نیز شامل شوند.

انتظار می رود که با توجه به قانونی شدن ماریجوانا در کانادا صنعتی با حداقل ارزش 4 بیلیون دلار ایجاد شود.

هم اکنون در 9 ایالت در آمریکا و محله های کلمبیا استفاده از ماریجوانا آزاد است.

هم اکنون استفاده درمانی از ماریجوانا در موارد خاص در 30 ایالت آزاد است.

طبق بررسی های BDS صنعت ماریجوانا در سال 2017 در آمریکا 7 بیلیون دلار گردش مالی داشته است. سود این مبلغ برابر با کل صنعت تنقلات است.