ویروس کرونا موش ها را از مناطق تجاری به مسکونی شهرهای کانادا کوچاند!

ویروس کرونا موش ها را از مناطق تجاری به مسکونی شهرهای کانادا کوچاند!

آوریل 18, 2020

با بسته شدن رستورانها و اکثر بیزینس ها در شهرهای بزرگ کانادا پس از همه گیری ویروس کرونا ، لشکر موشها که عمدتا در مناطق تجاری شهر مشغول گشت و گذار و تغذیه بودند ، راهی مجتمع های ساختمانی و مناطق مسکونی شده اند.

به گفته چندین شرکت فعال در زمینه مبارزه با موش ، با بسته بودن رستورانها و مراکز تجاری ، غذای کافی در اختیار موش ها قرار نمی گیرد. سطلهای زباله خیابانها یکی از منابع اصلی تغذیه موشها بود که حالا خالی مانده اند و موشها باید منبع جدیدی برای آب وغذا داشته باشند و مناطق مسکونی بهترین گزینه هستند.از سوی دیگر بیزینس ها و رستورانها به طور مداوم برنامه دفع موش داشتند ولی حالا که این مراکز بسته شده ، تعداد موشها به شکل قابل ملاحظه ای در حال افزایش است .

به گفته این شرکتها ، تماس مشتریان در سرتاسر کانادا برای دفع موش از محل سکونت شان نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است و حتی گزارشهایی در مورد زندگی مسالمت آمیز موشهای خانگی و موشهای صحرایی در کنار هم به آنها رسیده است که لااقل در 20 سال اخیر در اکثر مناطق کانادا کم نظیر بوده است.

علیرغم اینکه گزارشی در مورد انتقال ویروس کرونا از موش به انسان تابحال منتشر نشده ، موشها می توانند بیماریهای زیادی را به انسان منتقل کنند .